Pravidla kategorie BABETTA - Stadion Cup

07.06.2024

Kategorie Babetta je vložený závod Stadion cupu ve Břehách, kterého se mohou účastnit všechny typy Babetty Jawa. Např. 207, 210, 215, 225....

Babetty startují společně s kategorií OPEN, ale ve výsledcích budou vyhlašovány samostatně.

Pravidla pro úpravy nejsou v této kategorii téměř žádná. Podmínkou je pouze použití originálního motoru a to tak, že vnější silueta motoru bude podobná originálu. Přídavné chlazení, zapalování a jiné nástavby motoru jsou povolené. Na upraveném motocyklu by měla být použita alespoň část původního rámu.

  • Povinná výbava jezdce: Motocyklová ochranná přilba, ochrana zraku, pevná obuv, dlouhé kalhoty, tričko s dlouhým rukávem jsou nutnou podmínkou startu v závodě.Vše platí nejen při závodě, ale i během testování stroje a v zaváděcím kole! Při zkoušení stroje je možné jezdit pouze ve směru závodu. Během závodu musí mít každý jezdec na řídítkách, nebo mezi řídítky a předním kolem, připevněnou tabulku se startovním číslem tak, aby bylo číslo jasně čitelné a nezaměnitelné s jiným startovním číslem z čelního pohledu na motocykl během celého závodu. Startovní číslo s čipem pro časomíru obdržíte při prezenci.

  • Prezentace jezdce a přejímka strojů: Každému jezdci bude při přejímce převzat jenom jeden stroj, na kterém absolvuje celý závod. Ředitel daného závodu určí komisaře. Při prezentaci jezdec podepíše čestné prohlášení. Každý jezdec startuje na vlastní riziko a nebezpečí.