STADION CUP BŘEHY 2022

23. ročník

VÝSLEDKY JSOU NA KONCI STRÁNKY

Stadion cup v Břehách u Přelouče je závod pro malé motocykly s objemem motoru do 50 ccm vyrobené v Československu. Jede se v kategoriích MOPED a OPEN. Kategorie OPEN je určena třeba pro fichtly, pařezy a babety. Letošního 23. ročníku se zúčastnilo přes 70 strojů.

Závod to byl dramatický a pořadatelům se lepila smůla na paty. Hned v druhé rozjížďce došlo k nehodě s vážným zraněním. Po tomto smutném přerušení se ale v závodě pokračovalo. Nejlepší zprávou dne pak bylo, že zraněný závodník sice v nemocnici pár dní zůstane, ale je mimo ohrožení života.

Trať dlouhá 2,8km byla obležena diváky. Pro ně byl připraven bohatý doprovodný program. Hlavní hvězda Loprais team a jeho dakarská Princezna, upravená osmiválcová Tatra 815. Aleš Loprais bohužel dorazit nemohl, ale Princezna byla po celý den divákům k dispozici. Mohli si sednout za volant a vyzkoušet jak se cítí dakarský jezdec. Princezna se před finále také prohnala po trati a byla jen o pár vteřin pomalejší než nejrychlejší motocykly.

Dalším zajímavým bodem programu bylo vystoupení kaskadéra Pavla "Maxe" Vika, který se na zdejších závodech objevil už poněkolikáté a diváky opět bavil svým skvělým vystoupením.
Ani letos nechyběla výstava auto moto veteránů, mezi kterými byly opravdu zajímavé kousky. Děti se vozily v modelech nákladních aut v měřítku 1:3 a byl pro ně připraven i skákací hrad a opodál celá řada pouťových atrakcí

Na Stadion cupu si snad každý přišel na své a nikdo se tady nenudil.

Den zakončil koncert kapel JAHODY a STRESOR, LED show a ohňostroj.