Pravidla kategorie OPEN - Stadion Cup

11.12.2021

Kategorie Open je vložený závod Stadion cupu ve Břehách, kterého se mohou účastnit všechny motocykly s továrním obsahem válců do 50ccm vyrobené v Česku, resp. Československu. Mimo jiné např. fichtl, pařez, moped, Babetta atd.

V případě, že se do závodu přihlásí více jak 10 Babett, budou jezdci vyhlášeni v samostatné kategorii.

Pravidla pro úpravy nejsou v této kategorii téměř žádná. Podmínkou je pouze použití originálního motoru a to tak, že vnější silueta motoru bude podobná originálu. Přídavné chlazení, zapalování a jiné nástavby motoru jsou povolené. Na upraveném motocyklu by měla být použita alespoň část původního rámu.

  • Povinná výbava jezdce: Motocyklová ochranná přilba, ochrana zraku, pevná obuv, dlouhé kalhoty, tričko s dlouhým rukávem jsou nutnou podmínkou startu v závodě.Vše platí nejen při závodě, ale i během testování stroje a v zaváděcím kole! Při zkoušení stroje je možné jezdit pouze ve směru závodu. Během závodu musí mít každý jezdec na řídítkách, nebo mezi řídítky a předním kolem, připevněnou tabulku se startovním číslem tak, aby bylo číslo jasně čitelné a nezaměnitelné s jiným startovním číslem z čelního pohledu na motocykl během celého závodu. Minimální rozměry tabulky pro startovní číslo jsou 200 x 140 mm. Výška čísla musí být minimálně 90 mm, šířka čáry číslice musí být minimálně 10 mm. Barva tabulky musí být bílá nebo žlutá, číslo černé.

  • Prezentace jezdce a přejímka strojů: Každému jezdci bude při přejímce převzat jenom jeden stroj, na kterém absolvuje celý závod. Ředitel daného závodu určí komisaře. Při prezentaci jezdec podepíše čestné prohlášení. Každý jezdec startuje na vlastní riziko a nebezpečí.